BAKIM YÖNETİMİ

Makina ve tesislerin arıza nedeniyle yaşanan duruşları veya kapasitelerinin altında çalışmaları, önemli kayıplara neden olmaktadır. Tek Sistem ERP Bakım yönetimi ile üretim ve işçilik kayıpları, stok maliyetleri, kaza ve yaralanma riski azalır. Ekipmanın ömrü ve ekipman performansı artar.

PERİYODİK BAKIM

Tek Sistem ERP ile;

  • Bakım ve teçhizat ile ilgili her türlü bilgiye çok kolay ve kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri gelecekteki bakım planlarının daha iyi yapılması ve yürütülmesi için kullanabilirsiniz.
  • İstediğiniz periyotta bakım planı yapabilir, bakım takvimi üzerinden yaklaşan bakımlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Belirlediğiniz süre öncesinden uyarı tanımlamalarını yapabilirsiniz.
  • Duruşa neden olabilecek kritik parçalarınızı sistem üzerinden tanımlayabilir, stok seviyelerini takip edebilirsiniz.
  • İş gücü analizlerini yapabilir, yedek parça ve malzeme kullanımını takip ve analiz edebilirsiniz.
  • Periyodik Bakım planlarında; yapılacak işlemlerin duruş oluşturup oluşturmadığını ve süresini belirleyerek üretim planının da dikkate alınmasını sağlayabilirsiniz.
periyodik-bakim-image
ariza-bakim-image

ARIZA BAKIM

Arıza bakımlar, planlanan bakımların dışında herhangi bir arıza oluştuğunda uygulanan bakımlardır. Arıza oluştuğunda sistem üzerinden iş emri verilir. Oluşabilecek arızalar, yapılması gereken işlemler ve bulundurulması gereken yedek parçalar ekipman bazında önceden tanımlanabilir. Bu şekilde arızaya müdahale süresi kısalır.